Terapia.

Terapia neurologiczna po udarach, uszkodzeniu nerwów obwodowych, urazach czaszkowo-mózgowych, przy Stwardnieniu Rozsianym, Chorobie Parkinsona i innych chorobach CUN.

Terapia / Neurologopedia

Neurologopeda zajmuje się diagnozą i terapią poudarową afazji, nastawioną na odbudowę komunikacji językowej, dyzartrią (zespołem objawów spowodowanych chorobami lub uszkodzeniami neurologicznymi mięśni aparatu mowy oraz dysfagią (zaburzeniami połykania), która często występuje po udarach oraz towarzyszy chorobom neurologicznym, a w konsekwencji prowadzi do groźnych powikłań, które mogą znacznie wydłużyć proces zdrowienia oraz pogorszyć rokowania.

Kontakt

Neurologopedzi

mgr Jolanta Jelonkiewicz-Szostak

mgr Jolanta Jelonkiewicz-Szostak

Neurologopeda

Więcej informacji…

mgr Justyna Swoboda

mgr Justyna Swoboda

Logopeda

Więcej informacji…

mgr Iwona Zawadzka-Drab

mgr Iwona Zawadzka-Drab

Neurologopeda

Więcej informacji…

Jednostki chorobowe

Specjalizujemy się w terapii pacjentów neurologicznych. Trafiają do nas pacjenci z chorobami i urazami centralnego układu nerwowego.

Specjaliści

Jesteśmy zespołem terapeutów, lekarzy, neuropsychologów i neurologopedów, wyspecjalizowanych w terapii pacjentów neurologicznych.

Historie pacjentów

Zobacz, jak nasi Pacjenci pokonują kolejne kroki, aby odzyskać samodzielność. Samodzielność, która czasami oznacza powrót do normalnego życia sprzed choroby, a w innym przypadku niezależność w czynnościach dnia codziennego.

Warsztaty dla pacjentów i opiekunów

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty pt. Jak zwiększać samodzielność pacjentów po udarach, uszkodzeniach nerwów obwodowych oraz z chorobami centralnego układu nerwowego. Rejestracja na stronie Warsztaty.

czytaj dalej

Uruchomiliśmy kanał edukacyjny na Youtube

Na kanale będziemy umieszczać filmy edukacyjne i instruktażowe dla pacjentów i ich opiekunów. Będziemy pokazywać jak dbać o pacjenta neurologicznego w sposób bezpieczny dla niego i opiekuna. Zapraszamy do...

czytaj dalej

Dietetyk poszukiwany

Dietetyk poszukiwany. Poszukujemy dietetyka ze znajomością specyfiki wymagań pacjentów neurologicznych do opracowania porad i regularnych konsultacji pacjentów. Zależy nam na praktyku, działającym w myśl zasady "zdrowo i smacznie", gotowym we współpracy z kucharzem...

czytaj dalej