Terapia.

Terapia neurologiczna po udarach, uszkodzeniu nerwów obwodowych, urazach czaszkowo-mózgowych, przy Stwardnieniu Rozsianym, Chorobie Parkinsona i innych chorobach CUN.

Terapia / Neuropsychologia

Jest to terapia, która obejmuje trening poznawczy. Stosuje się ją m.in. w przypadku afazji, zaburzeń koncentracji i uwagi, zaniedbywaniu połowiczym.

Terapia ta ma na celu reedukację zaburzeń emocjonalnych i poznawczych, wynikających z uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Ma ułatwić pacjentowi samodzielne funkcjonowanie.

Pacjent indywidualnie pracuje z terapeutą za pomocą piktogramów i/lub wykorzystując odpowiednie programy terapeutyczne np. Afasystem.

Kontakt

Neuropsycholodzy

Szczepan Iwański

Szczepan Iwański

Neuropsycholog

Więcej informacji…

mgr Aleksandra Zielińska

mgr Aleksandra Zielińska

Neuropsycholog

Więcej informacji…

Jednostki chorobowe

Specjalizujemy się w terapii pacjentów neurologicznych. Trafiają do nas pacjenci z chorobami i urazami centralnego układu nerwowego.

Specjaliści

Jesteśmy zespołem terapeutów, lekarzy, neuropsychologów i neurologopedów, wyspecjalizowanych w terapii pacjentów neurologicznych.

Historie pacjentów

Zobacz, jak nasi Pacjenci pokonują kolejne kroki, aby odzyskać samodzielność. Samodzielność, która czasami oznacza powrót do normalnego życia sprzed choroby, a w innym przypadku niezależność w czynnościach dnia codziennego.

Warsztaty dla pacjentów i opiekunów

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty pt. Jak zwiększać samodzielność pacjentów po udarach, uszkodzeniach nerwów obwodowych oraz z chorobami centralnego układu nerwowego. Rejestracja na stronie Warsztaty.

czytaj dalej

Uruchomiliśmy kanał edukacyjny na Youtube

Na kanale będziemy umieszczać filmy edukacyjne i instruktażowe dla pacjentów i ich opiekunów. Będziemy pokazywać jak dbać o pacjenta neurologicznego w sposób bezpieczny dla niego i opiekuna. Zapraszamy do...

czytaj dalej

Dietetyk poszukiwany

Dietetyk poszukiwany. Poszukujemy dietetyka ze znajomością specyfiki wymagań pacjentów neurologicznych do opracowania porad i regularnych konsultacji pacjentów. Zależy nam na praktyku, działającym w myśl zasady "zdrowo i smacznie", gotowym we współpracy z kucharzem...

czytaj dalej