Terapia.

Terapia neurologiczna po udarach, uszkodzeniu nerwów obwodowych, urazach czaszkowo-mózgowych, przy Stwardnieniu Rozsianym, Chorobie Parkinsona i innych chorobach CUN.

Terapia / Badanie (diagnostyka)

Badanie jest bardzo ważnym elementem całego procesu zdrowienia i usprawniania. Dzięki niemu, dowiadujemy się, co i w jakim stopniu jest uszkodzone, a przez to – kto i jakim problemem powinien się zająć. Pozwala również dobrać odpowiednia narzędzia do tego, aby w jak najkrótszym czasie pomóc Pacjentowi osiągnąć wytyczone przez niego realne cele. Wprowadzenie szczegółowego badania, jako jeden z głównych elementów rehabilitacji, umożliwia dobranie optymalnej terapii, a także kontrolowanie jej postępów. Pacjent otrzymuje rzetelną i szczegółową informację i ocenę swojego stanu funkcjonalnego, plan terapii i obiektywną weryfikację usprawniania. Wpływa to nie tylko na motywację, ale także ułatwia dialog między specjalistami w przypadku terapii w różnych ośrodkach rehabilitacyjnych.

Nasza karta badania jest oparta na ICF (Międzynarodowym Kwestionariuszu Funkcjonalności), a także zawiera wystandaryzowane testy. W zależności od potrzeb i stanu funkcjonalnego badanie może zawierać:

  • ocenę fizjoterapeutyczną ocenę chodu / funkcji kończyn dolnych
  • ocenę fizjoterapeutyczną / ocenę chwytu/funkcji kończyn górnych
  • ocenę terapeuty zajęciowego / ocenę uczestniczenia w aktywnościach dnia codziennego
  • ocenę logopedyczną / ocenę komunikacji
  • ocenę neuropsychologiczną / ocenę funkcji poznawczych
  • ocenę lekarska
  • ocenę pielęgniarską

Poznaj nasz zespół.

Kontakt

 
POLITYKA PRYWATNOŚCI

 

Jednostki chorobowe

Specjalizujemy się w terapii pacjentów neurologicznych. Trafiają do nas pacjenci z chorobami i urazami centralnego układu nerwowego.

Specjaliści

Jesteśmy zespołem terapeutów, lekarzy, neuropsychologów i neurologopedów, wyspecjalizowanych w terapii pacjentów neurologicznych.

Historie pacjentów

Zobacz, jak nasi Pacjenci pokonują kolejne kroki, aby odzyskać samodzielność. Samodzielność, która czasami oznacza powrót do normalnego życia sprzed choroby, a w innym przypadku niezależność w czynnościach dnia codziennego.

Kolejne powiększenie zespołu

Od listopada do zespołu Terapia neurologiczna samodzielni dołączyła pani mgr Magdalena Karasowska-Deptuch - terapeuta neurologiczny zajęciowy, a od stycznia dołączy pani mgr Marianna Jarocka - fizjoterapeuta neurologiczny. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi...

czytaj dalej