dr hab. n. med. Iwona Sarzyńska-Długosz

neurolog, specjalista rehabilitacji medycznej

Specjalizacja

  • Diagnostyka i leczenie chorób naczyniowych ośrodkowego układu nerwowego (w tym udaru)
  • Leczenie spastyczności, migren i bólu, w tym z zastosowaniem toksyny botulinowej
  • Planowanie i ocena przebiegu rehabilitacji neurologicznej

Wyjątkowy lekarz. Polecam Panią Doktor.

Tomasz

Do pani Profesor trafiłam od znajomego fizjoterapeuty. Polecam, najlepszy lekarz u jakiego kiedykolwiek byłam!!!!

Zdzisława

Przed badaniem przeprowadziła dokładny wywiad i dopytywała o wiele kwestii. Wychwyciła ważne szczegóły, które później okazały się kluczowe przy przyjęciu do szpitala. Polecam panią doktor.

Magdalena

Byłem u bardzo wielu lekarzy. Kierowali mnie na kolejne badania i od razu podawali leki. Dopiero pani Doktor znalazła przyczynę moich dolegliwości i podjęła skuteczne leczenie.

Mirosław

Jeżeli ostrzyknięcie toksyną botulinową, to tylko u p. docent Sarzyńskiej. Wie co robi i daje poczucie bezpieczeństwa w trakcie zabiegu.

Joanna

Pani Profesor Sarzyńska to klasa sama w sobie. Oddałam Tatę w jej ręce i będę wdzięczna jej do końca życia.

Maria

Podejście

  • Skuteczność – pacjent potrzebuje przede wszystkim skutecznej pomocy i na tym polega moja rola.
  • Kompleksowość podejścia – większość problemów medycznych jest złożona i wymaga dobrego współdziałania wielu specjalistów, dlatego bardzo ważna jest dla mnie współpraca z całym zespołem terapeutycznym.
  • Empatia – skuteczne leczenie i rehabilitacja zwykle wymagają istotnego udziału pacjenta, a niejednokrotnie zaangażowana jest w nie cała rodzina. Dobre zrozumienie sytuacji pacjenta i jego rodziny to nie tylko empatia czy grzeczność, ale ważny warunek sukcesu terapeutycznego.

Po wizytach u wielu lekarzy trafiłam do pani dr Sarzyńskiej. Wreszcie mam właściwe leczenie i lepiej się czuję.

Bożena

Doświadczenie

  • Specjalizacje z neurologii oraz rehabilitacji medycznej dają mi kontrolę nad przebiegiem leczenia neurologicznego, a przy tym świadomość stanu funkcjonalnego pacjenta i możliwości dalszej rehabilitacji.
  • Doświadczenie kliniczne w pracy jako kierownik Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii oraz w poradni specjalistycznej w ośrodku Terapia Neurologiczna Samodzielni pozwalają mi prowadzić pacjentów na każdym etapie choroby – od pobytu szpitalnego, aż do powrotu do normalnego funkcjonowania.
  • Jako Kierownik Centrum Kompleksowej Terapii Spastyczności wykorzystuję zróżnicowane metody redukcji spastyczności i kształtowania kontroli ruchu przez pacjentów z tą dolegliwością.